ELŐNYÖK
- Gyors alkalmazásfejlesztés
- Több mint 30% idő- és költségmegtakarítás
- Egyetlen kódbázissal lefedhető kb. az Android és iOS eszközök 80%-a (platformfüggetlen kompatibilitás)
- Viszonylag jó teljesítmény
- Egyszerű tanulási görbe új fejlesztők számára
- Nyílt forráskódú keretrendszer, amely lehetővé teszi az alkalmazások JavaScriptben történő írását és natív UI-elemekkel történő megjelenítését
- Gazdag ökoszisztéma, nagy fejlesztői közösség
HÁTRÁNYOK
- Az előrehaladott natív funkciók, mint például a GPS, kamera, értesítések néha specifikus operációs rendszerre írásra szorulnak
- A teljesítmény nem azonos a natív alkalmazásokkal
- Korlátozott hozzáférés a natív API-khoz, néhány platformspecifikus funkció nem áll rendelkezésre
A Pierre nevű tablet- és mobil okos otthon alkalmazásunk React Native-ben van írva.
Az egyedi igények alapján képesek vagyunk natív alkalmazásokat létrehozni Android Studio, Xcode, Kotlin (KMM) segítségével. Néha csak az alkalmazás egy részének kell natívnak lennie. Tapasztalatunk alapján, beleértve az időt és költséget, el tudjuk dönteni, melyik technológia a megfelelő a konkrét feladathoz.
Az Ön igényei és preferenciái alapján C++-ban, Javában vagy mindkettőben készíthetünk alkalmazást:
C++-t alacsony szintű programozáshoz használjuk, magas teljesítményű komponensek, például játékmotorok, multimédiás alkalmazások és valós idejű alkalmazások fejlesztéséhez.
Java a központi alkalmazáslogika fejlesztésére, a felhasználói felület létrehozására, az adattárolás kezelésére és az alkalmazás erőforrásainak kezelésére szolgál.
Szakértelmünkben sok tapasztalat van a térképek, különböző rétegek, hely alapú szolgáltatások és geofencing területén.
Ha az alkalmazásához kapcsolódik a helyszolgáltatások, valós idejű koordinációs adatok, képek és geoadatok gyorsítótárazása, akkor mi vagyunk az ideális partnerek.
A térképek használatával, online vagy offline módban frissíthetjük az új tartalmakat egy trigger, esemény alapján... Ez az a munka, amiben jártasak vagyunk.
Kritikus fontosságú, hogy az új funkciók minél hamarabb eljussanak a felhasználókhoz.
Ehhez automatizálni kell a telepítési folyamatot az alábbi sorrendben:
Folyamatos integráció (CI): az alkalmazás automatikusan felépül és tesztelődik, amikor változtatások kerülnek a kódtárba.
Verziókezelés: gondosan meg kell fontolni a rendszert annak érdekében, hogy az alkalmazásboltok elfogadják az új verziót a beküldéskor. Az alkalmazás verziószáma az adott alkalmazásboltok specifikus szabályai és követelményei szerint kell növekedjen.
Kiadáskezelés: A CI rendszert úgy kell konfigurálni, hogy automatikusan létrehozza a szükséges fájlokat az alkalmazás kiadásához az alkalmazásboltokban, például az APK fájlt az Androidhoz vagy az IPA fájlt az iOS-hez. Ezeket a fájlokat az alkalmazásboltokba az adott bolt API-ján vagy más automatizált mechanizmuson keresztül lehet feltölteni.
Kifejlesztettünk olyan munkafolyamatokat, amelyek kombinálják mindezt egy optimalizált folyamatban. Egyetlen parancs és kb. 15 perc alatt új alkalmazást jelentethet meg mind a Play Áruházban, mind az Apple Áruházban.
Az automatikus alkalmazásfrissítés az alkalmazásboltokban segít az új verziók gyors és hatékony kiadásában, miközben minimalizálja az esetleges hibák vagy problémák kockázatát, amelyek negatívan befolyásolhatják a felhasználói élményt.
Az üzenetközvetítők segítségével különböző alkalmazások és szolgáltatások tudnak kommunikálni egymással, még akkor is, ha különböző programozási nyelveken íródtak vagy különböző platformokon futnak.
Emellett további funkciókat is biztosítanak, mint az üzenet szűrése, üzenet átalakítása és üzenetirányítás. Az üzenetközvetítők gyakran használatosak vállalati rendszerekben, ahol segítik különböző rendszerek és alkalmazások integrációját. Az üzenetközvetítők a Smart Pierre rendszerünkben is használatban vannak.
- Egységtesztelés
- Integrációs tesztelés
- Funkcionális tesztelés
- Felhasználói felület (UI) tesztelés
- Teljesítménytesztelés
- Biztonsági tesztelés
- Elfogadási tesztelés
Egy skálázható alkalmazás olyan, amely növekvő igényeket, felhasználói forgalmat és adatmennyiséget képes kezelni anélkül, hogy csökkenne a teljesítménye vagy megbízhatósága.
Egy skálázható alkalmazás építése gondos tervezést és figyelembevételt igényel a különböző komponensekre, amelyek az alkalmazás architektúráját alkotják.
Íme néhány fontos komponens egy skálázható alkalmazáshoz:
- Terheléselosztó
- Vízszintes skálázás
- Adatbázis skálázás
- Gyorsítótárazás
- Mikroszolgáltatások
- Felhőinfrastruktúra